Livepool fitoi FA Cup, por nga ndeshja me Chelsea doli me një humbje të madhe. Futbollisti Mohammed Salah u dëmtua dha la fushën në minutën e 33-të. I përlotur por me mbështetjen e të gjithëve, egjiptian e di mirë së prezenca e tij në finalen e Champions League ndaj Real Madrid, me 28 maj, është në dyshim.

Ekzaminimet përkatëse do kryhen në ditët në vijim, me kampin e kuq që “kryqëzon gishtat” që gjithçka të shkojë mirë. Mungesa e tij në aktin finales të kompeticionit më të rëndësishëm europian do ishte një goditje e madhe për anglezët.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb