Pasi Cllevio (Kleviol Ahmeti) u la i lirë nga gjykata, vendosi të ulë gjakrat me Noizyn (Rigels Rajkun) dhe Stresin (Arkimed Lushajn). Por ky ‘armëpushim’ zgjati vetëm dy ditë pasi dy reperët, Cllevio dhe Stresi, kanë shpërthyer përsëri ndaj njëri-tjetrit në rrjetet sociale.

Në “live” e para dy ditësh Cllevio tregoi se shoku i tij, Arkimed Lusha kishte shkuar për ta vizituar në shtëpi. Dyshja u parë duke shkëmbyer batuta dhe u ulën të bisedonin sikur mos të kishte ndodhur asgjë. Por një ofendim i Cllevios kundrejt Noizyt, nxiti një reagim të ashpër publik nga ana e Stresit në rrjetet sociale. Pas një videoje-live që realizoi, ku paralajmëronte Cllevion që “të rrijë urtë”, reperi publikoi edhe një foto në Instastory krahas së cilës shkruante: “Të shkel me këmbë pra.” 

Stresi1 1

 

Menjëherë pas kësaj ka reaguar edhe Cllevio përmes disa postimeve në Instagram, ku ofendon publikisht Stresin dhe e fton që shkojë te ai që të përballen.

“O Arkimed nëse e ke për mua atë “të shkel me këmbë”, dëgjo këtu. Se të shikoj që je në Vlorë, po pate b*thë se e di që s’ke b*thë hajde e do të zbres poshtë pallatit të degjeneroj. Kur them të degjeneroj, të degjeneroj mos më hap luftë ti mua ore pederast i vogël. Nga sot po të kapa do t’i shkul dhëmbët mabje mend. Dhe mos më fut më njeri për muhabet, po të kapa nga sot që më bën mua disse tit ë shkel me këmbë ti më ha k**in mua. Pederast” shprehet Cllevio gjatë videos.

Nga ana tjetër Stresi ka publikuar një video thjesht duke qeshur, pas deklaratave të Cllevios.

Stresi 7

Kujtojmë se ditën e djeshme Stresi e paralajmëroi Cllevion të rrijë mirë e mos të rrijë duke argëtuar disa fëmijë në Tik Tok. Një fjali e dëgjuar kjo edhe nga deklarat e Noizyt kundrejt reperit.

“Rri mirë po të them, sillu mirë. Idiot! në vend të të mbarosh arrestin e shtëpisë e të bësh lekë të ecësh para ke zgjedhur një jetë mizerje. Na ke pasur në krah për çdo gjë deri në momentin e fundit. Të erdha të thash po vi të takoj, po po vi për mirë që t’i mbyllim muhabetet. Ti je duke argëtuar disa fëmijë aty në TikTok. Bo kot aty në TikTok sikur ça je duke fituar. Rri aty me gisht të thyer me qenin, Gangon. Ofendon njerëzit, i nxjerr foton e gruas dikujt tjetër e shan. Nuk po të kuptoj mo vëlla. Por mos bëj gabim me i marrë gjërat për dobësi. Se nuk i han kujt se kush je. Të kanë respektuar e gjithë Shqipëria. Disa prej meje, disa prej Aleksit,” –shprehet Stresi.

Më tej reperi ka treguar se para sherrit ai ka biseduar personalisht me Noizyn, i cili i ka kërkuar që ta ndihmojnë Kleviolin.

“Kur po folja me Gelsin personalisht. A di për ça më vjen keq. Se mua po mu shan ropt e shtëpisë unë kurrë nuk merrem me një person. Kurse ai i shkreti më shkrujti, nuk është mirë djali, ndihmojeni. Prap ai fliste mirë për ty. Në qoftë se ke bërë këngë apo thua besëprem për mua e ka vërtetuar familja ime, shoqëria ime. Po të më kishe dëgjuar mua që prej ditës që të kanë shkelur me këmbë, nuk do të kishin ndodhur gjithë këto gjëra. Unë jam munduar me gjithë shpirt, po ti ma fute me thikë mbas shpine sa dola nga shtëpia jote. Fillove prap duke sharë. Një burrë që hiqet burrë, ma thuaj çfarë bese ke ti. Se po dalim ne besëprema, negativa. Ri mirë o idiot, se do hash dru prap. Nuk jemi bashkë se un nuk rri me të pabesë. Do sillesh si qen pazari kur të lëshojmë ne. Sot nuk jam krenar për çfarë kam bërë kur kam qenë adoleshent. Nëqoftë se të duket vetja superior, si kjo kafe të kemi,”-përfundoi Arkimedi./panorama/

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb