Mosuli është një ndër qytetet më të goditura nga lufta në Irak, por dy të rinj kanë vendosur të përfitojnë nga liria dhe të kurorëzojnë dashurinë e tyre. Daily Mail i ka kushtuar një artikull dasmës së parë në Mosulin e lirë, siç e quan lidhjen e kurorës mes 20 vjeçarit Jassem, 18 vjeçares Rana.
3CE68F9100000578-4196998-The_happy_couple_s_family_could_not_afford_to_put_on_a_lavish_sp-a-79_1486464497409
Mësohet se dy të rinjrtë kanë pritur një vit për tui martuar, ndërsa nusja pa frikë ka zgjedhur edhe një fustan të bardhë me stil perëndimor, e paimagjinueshme kjo dy muaj më parë, kur qytetin e kishn mbërthyer terroristët e ISIS.
3CE68B8400000578-4196998-Inside_the_groom_s_family_home_partygoers_were_dressed_up_to_the-a-38_1486462060966
Banorët jo vetëm që nuk mendonin për dasma e gëzime, por kishin frikë të dilnin edhe nga shtëpitë e tyre. Pas më shumë se 2 vitesh torturë, tani qyteti kontrollohet nga qeveria irakiane, çka ju dha lirinë këtyre dasmorëve të kërcejnë e këndojnë pa frikë në rrugët e qytetit.
3CE6878500000578-4196998-image-a-45_1486462061191
Oficerët irakianë dhe miqtë qëlluan me kallashnikovë në ajër për të festuar, kurse nga makinat dëgjohej muzika me zë të lartë.
(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: