Të paktën pesë persona kanë humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur pas të shtënave me armë zjarri të ndodhur në Toronto në Kanada. Lajmi u konfirmua nga policia. Ndërkohë bëhet me dije se autori gjithashtu ka vdekur pas shkëmbimit të zjarrit me forcat e rendit.

Kreu u policisë lokale Jim McSween tha se ngjarja nga ndodhur në një ndërtesë banimi, ndërsa po hetohet për të zbardhur shkaqet e plota të ngjarjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: