Një operacion i policisë serbe është duke u zhvilluar në afërsi të kufirit me Hungarinë për gjetjen e emigrantëve që kanë marrë pjesë në shkëmbimin e zjarrit. Ditën e djeshme, 24 nëntor, në orët e mbrëmjes në afërsi të qytetit të Horgos, ka ndodhur një konflikt i armatosur mes dy grupeve të emigrantëve.

Sipas banorëve të zonës gjatë gjithë natës janë dëgjuar të shtëna ndërsa përgjatë rrugës kryesore të Khorgos, që të çon në kufirin me Hungarinë, ka pasur emigrantë të armatosur me kallashnikov, raporton Express.

Mëngjesin e sotëm policia ka arrestuar disa emigrantë, ndërsa një i ri me plumb në gjoks është gjetur në një kamp informal. Sipas mediave serbe, autoritetet spekulojnë se bëhet fjalë për një konflikt të armatosur mes trafikantëve që veprojnë pranë kufirit me Hungarinë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb