Këtë të shtunë janë raportuar të shtëna me armë në një qendër tregtare në Karolinën e Jugut.

Policia e Karolinës së Jugut ka njopftuar se për pasojë disa qytetarë kanë mbetur të lënduar.

Ndërkohë autoritetet kanë nisur evakuimet në qendrën tregtare, ndërsa po hetohet nëse ka pasur një apo më shumë autorë.

Sakaq motivet për këtë ngjarje janë ende të paqarta, shkruan The Guardian.

88

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: