Mbrëmjen e djeshme në Lundër janë shënuar të shtëna me armë.

Gazetari Igli Çelmeta bën me dije për BalkanWeb se gjatë natës në fasadën e katit të tretë të një ndërtese të pabanuar, një person ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar.

Policia ka nisur punën për identifikimin dhe kapjen e autorit, si dhe për sqarimin e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Më datë 26.03.2023, në Lundër, në fasadën e katit të tretë të një banese janë konstatuar shenja plumbi, dhe paraprakisht dyshohet se është qëlluar gjatë natës nga një person ende i pa identifikuar. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb