Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar ditën e sotme në një stacion metroje në Uashington, ku si pasojë ka humbur jetën një person dhe dy të tjerë janë plagosur.

Mediat e huaja raportojnë se menjëherë pas sulmit është vënë në pranga autori.

Sakaq, kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb