Autorë të panjohur sulmuan forcat afgane të sigurisë në aeroportin e Kabulit, pohon ushtria gjermane.

Një anëtar i forcave afgane u vra dhe tre të tjerë po afganë u plagosën gjatë një përplasje me armë zjarri që nuk dihet nga kush nisi dhe pse nisi.

Ngjarja ndodhi në portën veriore të aeroportit teksa forcat afgane janë pjesë e ushtrisë që kanë ndihmuar ndërkombëtarë dhe nuk i dorëzohen talebanëve.

Situata në aeroportin e Kabulit vijon të jetë serioze me talebanët nga njëra anë që nuk ofrojnë siguri, ndërkombëtarët që duan të përshpejtojnë evakuimin dhe në mes mijëra afganë që duan të largohen nga vendi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb