Ministria e Drejtësisë dërgon 3 draft marrëveshje në ministrinë e Jashtme për Emiratet e Bashkuara Arabe me të cilën kërkohet lidhja e një marrëveshje ekstradimi, transferimi i te dënuarve dhe bashkëpunim në fushën penale.

Gazetarja Klodiana Lala, duke iu referuar burimeve të besuara në të dyja ministrisë, konfirmon lajmin për BalkanWeb.

Kujtojmë se në Dubai jetojnë të lirë shumë të kërkuar të drejtësisë shqiptare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb