Kreu i Vetëvendosjes në Tiranë, Boiken Abazi i është bashkuar protestës tek Teatri dhe teksa citon Europa Nostrën shton se Teatri mund dhe do të ringelet.

Abazi i kërkon Policisë të çlirojë sheshin pasi vendimet nga Bashkia dhe qeveria janë të paligjshme.

”Teatri mund dhe do të ringelet. Në këto raste qytetarët ngrihen në rezisencë. Të lirohet territori i zaptuar na vendime anti- ligjore. Kërkojmë nga Policia të çlirojnë sheshin e Teatrit. Teatri i përket artistëve dhe popullit, jo qeverisë dhe diktaturës.”- ha Boiken Abazi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb