Tekniku i Korabit, Shpend Kumbarçe ka analizuar për mediat humbjen 2-1 ndaj Erzenit.

“Sinqerisht, falënderoj çunat për këtë kampionat të mrekullueshëm. Kampionati është shumë i vështire, kemi bërë më të mirën tonë të mundshme. Sporti është edhe fat. Uroj ekipin e Erzenit, që e meritoi fitoren për mendimin tim.

Duke njohur presidentin e Korabit, jam i sigurt që ai do të ndërtojë një ekip që do të pretendojë edhe sezonin tjetër ngjitjen në elitën e futbollit shqiptar. Për fatin tim të keq, jemi ndalur në dy ndeshjet finale të Play Out-it. Dhamë atë që kishim mundësi të jepnim dhe morëm atë që meritonim. U thashë djemve mos u mërzitni, janë djem të rinj. I tillë është futbolli, ka vetëm një fitues. Korabi ka skuadrën më të re në moshë në Kategorinë e Parë dhe kemi një grup lojtarësh, një bosht që premton edhe për sezonin e ardhshëm”- tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: