Moti këtë javë duket se do të jetë me shumë kapriço, me temperatura të larta, por edhe me reshje lokale.

Sipas parashikimit të meteorologëve, temperaturat do të shkojnë deri në 29 gradë celcius, ndërsa priten shira në zonat malore.

Parashikimi i motit nga “Meteoalb”:

Orët në vijim paraqiten me kthjellime dhe vranësira të cilat do të gjenerojnë shira lokale gjatë mesditës, kryesisht në zonat veriore dhe lindore.

Shirat e dobët do të mbeten deri të dielën në zonat malore KU pritet pauzë e tyre. Fundjava PARAQITET kryesisht me DIELL dhe temperatura të larta deri në 29 gradë C.

Temperatura të larta dhe shira, parashikimi i motit për këtë javë.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb