NGA ARMIR MEHAJ*

Reshjet e dëborës dhe ngricat e dimrit krahas vështirësive shpesh krijojnë dhe pamje mahnitëse që rrallëkund mund ti gjesh.

Pika më e rëndësishme e transmetuesve televiziv atyre të telefonisë, Ushtrisë dhe Ministrisë së Brendshme ofron pamje përrallore gjatë këtyre ditëve.

Transmetuesit gjigand që ndodhen në lartësitë e Malit të Krrabit në Pukë janë mbuluar të gjithë nga akulli. Aty temperatura ka arritur në -6 Gradë Celcius.

Teknikët që punojnë atje bëjnë të ditur se rruga e Krrabit që të çon në pikën e transmetuesve në Mide është e bllokuar, ndërsa pamjet e akullit dhe borës që shkëlqejnë mahnitshëm nën rrezet e diellit nuk kanë krijuar problem.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: