Rezultatet e ndeshjeve çerekfinale te turneut te tenisit per meshkuj ATP ne Rio de Janeiro jane:

Meshkuj (çerekfinale):

Rafael Nadal (SPA/N.1) mund Pablo Cuevas (URU/N.6) 4-6, 7-5, 6-0

Fabio Fognini (ITA/N.4) mund Federico Delbonis (ARGJ) 6-4, 6-7 (10/12), 7-6 (11/9)

Andreas Haider-Maurer (AUT) mund Joao Souza (BRA) 7-6 (7/4), 1-6, 6-4

David Ferrer (SPA/N.2) mund Juan Monaco (ARGJ) 6-3, 4-6, 6-2

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: