QATAR- Në turneun e tenisit për meshkuj në Doha, serbi Novak Djokovic është eliminuar, ndërsa fitues ka dalë spanjolli David Ferrer.

Rezultatet e ndeshjeve të ditës së 4-ët të këtij turneu, që janë luajtur të enjten për çerekfinale, janë:

Ivo Karlovic (KRO/N.7) mund Novak Djokovic (SER/N.1) 6-7 (2/7), 7-6 (8/6), 6-4

David Ferrer (SPA/N.4) mund Dustin Broën (GJER) 6-2, 6-2

Tomás Berdych (CEK/N.3) mund Richard Gasquet (FRA/N.6) 6-2, 6-1

Andreas Seppi (ITA) mund Ivan Dodig (KRO) 7-5, 6-4

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: