SPANJE

Tenisti i njohur Rafael Nadal është fejuar me të dashurën e tij Mery Perello, pas një lidhje të gjatë 14 vjeçare. Sipas revistës “Hello”, në vjeshtë kampioni i tenisit do të lidhë kurorë në Majorka pas fejesës sekrete që është mbajtur 8 muaj më parë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Nadal dhe Meri Perelló janë një nga një nga çiftet më të qëndrueshëm në botën e sportit dhe në Spanjë martesa e tyre me siguri do të jetë një nga ngjarjet më të pritura të vitit 2019.

Mësohet se tenisti spanjoll 32-vjeçar i ka propozuar 30-vjeçares përgjatë një udhëtimi romantik që kanë bërë në Romë në muajin maj.

Bukuroshja, që i ka vjedhur zemrën sportistit punon në sektorin e sigurimeve dhe është diplomuar në biznes. Prej vitesh, ajo punon si drejtoreshë projekti Rafel Nadal Foundation, fondacioni bamirës që ai ka krijuar gati 10 vite më parë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb