Boksieri Florian Marku ka reaguar në lidhje me tensionet në veri të Kosovës, të nxitura nga vendimi për të zbatuar reciprocitetin mbi targat.

Me anë të një InstaStory, Marku ka treguar mbështetjen për Kosovën.

“Jemi me trup e me shpirt me Kosovën”, ka shkruar boksieri.

Capture

Kujtojmë se mbrëmjen e djeshme, vetëm pak orë pas hyrjes në fuqi e reciprocitetit midis Kosovës dhe Serbisë, situata në Veri është tensionuar, me qytetarët serbë që kanë përdorur edhe armët, ndërsa kanë dhunuar disa qytetarë shqiptarë.

Për momentin dy pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak janë edne të bllokuara

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb