Edita Tahiri, ish-kryenegociatore e Kosovës në dialogun me Serbinë që ndërmjetësohet nga BE-ja, ka komentuar zhvillimet e fundit në veri të Kosovës dhe ndikimet e saj në marrëdhëniet e Kosovës me aleatët.

Tahiri ka shkruar se Kosova jo vetëm që nuk ka fituar por mund të pritet edhe ndonjë ndëshkim i ri.

“Kosova jo e fituar, por e ndëshkuar! mund të pritet ndëshkimi i ri.” shkruan Tahiri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb