Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz pritet të dërgojnë këshilltarët e tyre të lartë në Beograd dhe Prishtinë këtë muaj.

Bëhet fjalë për këshilltarët Emanuel Bonn dhe Jens Pletner do të dërgohen në Beograd dhe Prishtinë.

Dy diplomatë evropianë, kanë theksuar se ardhja e delegacioneve euro-amerikane këtë herë duhet marrë më seriozisht dhe se kërkesat e tyre për palët këtë herë janë shumë më të forta se në takimet e shtatorit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb