Mbyllet pika kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, Jarinjë. Kështu është bërë e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar. Në mëngjesin e së dielës, është mbyllur fillimisht pika kufitare Bërnjak.

Pika kufitare është mbyllur pas rritjes së tensioneve në veri të Kosovës, ku për pasojë nga sulmet në drejtim të policëve të Kosovës ka mbetur një i vrarë e dy të tjerë të plagosur.

Lidhur me situatën e tensionuar në veri, e për sulmet ndaj Policisë së Kosovës kanë reaguar krerët e shtetit, ku kanë dënuar aktet e sulmit ndaj zyrtarëve policorë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb