Tensionet mes Amerikës dhe Iranit ekzitojnë akoma. Gjatë një fjalimi të Presidentit të Iranit Hassan Rouhani për televizonet kombëtare, ai hodhi akuza të rënda për SHBA-të, duke e quajtur një shtet terrorist.

Amerika është një shtet terrorist sepse kryen akte terroriste” – tha Rouhani. Tensionet mes dy vendeve kulmuan pas vrasjes së gjeneralit iranian, Soleimani nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kjo ka sjellë dhe reagimin e Iranit të cilët ndërmorën disa sulme me raketa ndaj bazave ushtarake amerikane.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb