Një 36-vjeçare britanike, e quajtur Jade Wood, ka pranuar para gjykatësve se është përpjekur të fusë në mënyrë ilegale për në Mbretërinë e Bashkuar një çift shqiptarësh.

Ajo ka deklaruar para autoriteteve se e kishte fshehur çiftin brenda bagazhit të një makine.

Çifti i shqiptarëve dhe gruaja kanë pranuar ‘gabimin’ dhe për këtë arsye, gjykatësi Rodney Jameson i ka dhënë atyre lirim me kusht, ndërsa në 30 nëntor 2022 është caktuar seanca e radhës.

Ngjarja në fjalë, raportohet se ka ndodhur në shkurt të vitit të kaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb