Një shtetas shqiptar është arrestuar në kufirin serbo-hungarez pasi është kapur duke tentuar të kalojë mbi 10 kilogramë heroinë, kodeinë dhe morfinë.

Sipas mediave hungareze qëllimi i shqiptarit ishte të trafikonte drogërat e nisura nga Shqipëria deri në Francë.

Sakaq, ai akuzohet për veprën e trafikimit të narkotikëve ndërsa pritet të njihet me vendimin e gjykatës në lidhje me masën që do merret ndaj tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: