Një shqiptar ka tentuar t’i shpëtonte policisë britanike duke hipur dhe fshehur mbi çatinë e ndërtesës.

Bëhet fjalë për 32-vjeçarin, Etmond Lika, i cili akuzohet për prodhim dhe tregtim të lëndëve narkotike.

Fotoja e tij, ku shihet se ka hipur mbi çati dhe një efektiv policie shfaqet duke e kërkuar përsmes dritares është bërë virale në rrjet.

Mediat e huaja shkruajnë se Lika kishte shkuar në Britani si emigrant illegal për arsye ekonomike.

Gjatë kontrollit fizik në ambient, Likës iu gjetën dhe sekuestruan 200 bimë kanabis.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb