KORÇË

Tre turistë tentojnë të kalojnë lumin Devoll, rrezikojnë jetën mbeten në mes të ujit në Maliq.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Plovish ku 4 turistë hungarezë kanë tentuar të kalojnë lumin e rrëmbyer.

Sipas informacioneve paraprake, turistët kanë hyrë mes përmes lumit me mjetin e tyre, por për shkak të thellësisë janë bllokuar brenda.

Kanë qenë zjarrfikësit e Maliqit ata që ka bërë të mundur nxjerrjen e turistëve pa pësuar lëndime.

Në këtë zonë kanë qenë 4 mjete. Të parët që kanë tentuar të futen në lumin Devoll qenë makina e 4 turistëve të cilët i ka marrë rryma për 10-15 metra duke u rrezikuar jetën.
Kanë qenë banorët e zonës ata që kanë lajmëruar policinë ndërsa kanë çuar në vendin e ngjarjes edhe zjarrfikësen.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: