ITALI

Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar nga autoritetet italiane. Mediat fqinje raportojnë  se shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, ka goditur plot 12 herë me thikë një grua moldave e cila aktualisht ndodhet në spital nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Më tej mediat italiane shkruajnë se shqiptari e ka qëlluar 33-vjeçaren në pjesën e barkut, ndërsa pritet që t’i nënshtrohet një operacioni, shkruan ANSA.

Qellon
Qellon

Ngjarja ndodhi në kopshtin e shtëpisë ku shtetasja moldave jetonte së bashku me motrën e saj. Shqiptari akuzohet për veprën penale “vrasje e mbetur në tentativë”

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb