GREQI

Një tërmet ka rënë mesditën e sotme në detin Egje, afër ishullit Nisyros të Greqisë, që ka dhe një vullkan brenda territorit.

Deri më tani nuk janë raportuar të plagosur dëme apo të plagosur që ka përfshirë disa nga ishujt grekë në Egje.

Por autoritetet kanë aktiziuar protokollin për vullkanin në Nisyros, pasi prej lëkundjeve mund të aktivizohet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb