Një tërmet i fortë është regjistruar gjatë natës në Zakynthos të Greqisë.

Mësohet se lëkundjet me maginitudë 5.2 të shkallës Rihter u ndjenë në orën 02:00 në zonën e detit në perëndim të Zakynthos.

  • foto galeri
  • foto galeri

Sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik, dridhja kishte një thellësi fokale prej 10 km, ndërkohë që epiqendra ndodhet 49 km në perëndim të Strofades. Bëhet e ditur se lëkundjet u ndjenë dhe në Akaia.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: