Një tërmet me magnitudë 5.9 goditi sot rajonin lindor të Guinesë së Re, sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC).
Tërmeti kishte një thellësi fokale prej 109 kilometrash, siç njoftoi EMSC.
Nuk ka raportime të menjëhershme për të lënduar apo dëme nga tërmeti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb