Greqia tronditet nga një tërmet i fortë. Lëkundjet janë ndjerë në ishullin e Rodosit në Greqi.

Paraprakisht mësohet se tërmeti 5.9 ballë ka rënë mes Rodosit dhe Karpathos, në Egjeun lindor.

Deri më tani nuk raportohet për dëme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: