Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.6 ballë të shkallës rihter ka goditur Greqinë pak minuta më parë.

Epiqendra e saj ka qenë në Kretë, ndërsa deri më tani, nuk ka raportime për të lënduar.

Sipas aplikacionit që regjistron tërmetet, thuhet se lëkundja sizimike mund të ketë shkaktuar dëme të lehta në banesa.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb