Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në Meksikë. Sipas Shërbimit Gjeologjik Amerikan, tërmeti ishte me magnitutë 5.6 ballë të shkallës rihter, ndërsa epiqendra e saj ishte 142 km në jugperëndim të Tarribas.

Deri më tani, nuk ka raportime për viktima ose dëme të shkaktuara nga tërmeti.

E po ashtu, autoritetet nuk lëshuan një paralajmërim për cunami.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb