MEKSIKA

Një tërmet i fuqishëm ka dridhur Meksikën. Lëkundja është regjistruar 7.1 ballë e shkallës Rihter.

92 lëkundje janë shënuar deri më tani në Meksikë teksa raportohet për viktima.

I pari ka qenë një 19-vjeçar me emrin Eliodoro Hurtado, në shtetin Guerrero të Meksikës. Po ashtu besohet të ketë dhe dëme të mëdha materiale.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb