Një tërmet me mganitudë 4.1 ballë të shkallës është shënuar në Greqi. Mediat e vendit fqinj, shkruajnë se epiqendra e tërmetit ishte në jug-lindje të Kretës.

Thellësia fokale e saj është vlerësuar 7.3 km. Sipas Institutit Sizmologjik të Athinës thellësia e tërmetit ishte 7 kilometrat, ndërsa epiqendra u regjistrua brigjet e Chrysi Lassithi.

Për fat të mirë deri më tani nuk janë raportuar dëme materiale, ndërsa qytetarët janë tronditur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb