KRETA

Ishulli më i madh i Greqisë vijon të shkundet nga tërmetet e njëpasnjëshme. Në orët e para të mëngjesit të sotëm është shënuar dhe lëkundja e dytë më e fuqishme.

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter u regjistrua po në Heraklion. Ditën e djeshme Kreta u godit nga tërmeti 5.6 Rihter që la pas 1 viktimë dhe dëme të konsiderueshme.

Ndërkohë banorët e ishullit e kaluan natën nëpër tenda e çadra për siguri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb