Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës rihter është shënuar në Amfilochia të Greqisë.

Sipas mediave lokale lëkundjet u ndjenë në orën 23:50 të së martës dhe thellësia fokale e saj ishte 5 km.

Epiqendra ishte 13 km në Perëndim të Kastraki, në Etoloakarnania.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: