GREQI

Greqia është prekur nga një tërmet 4.4 ballë i shkallës Rihter afër Prevezës, në fshatin Tsuknida apo siç njihet shqip Cugnidha.

Tërmeti ka rënë mesditën e sotme teksa nuk raportohet për dëme. Greqia prej të hënës është në ”Lock- Down” kombëtar dhe qytetarët nuk lejohen të dalin jashtë vetëm për arsye thelbësore.

Një tërmet i madh ra në Kroaci pak ditë më parë 1 ballë më i lartë se në Greqi dhe bëri që një adoleshent të vdesë teksa qytetarët e Zagrebit me riskut të koronavirusit dhe atij të tërmetit u detyruan të qëndrojnë jashtë.

Cugnidha ndodhet 75 kilometra larg Shqipërisë dhe nuk përjashtohet që tërmeti të jetë ndier deri në kufi.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb