KINA

Një tërmet i shkallës 5.4 Rihter ka tronditur Kinën. Dy viktima janë shënuar nga tërmeti dhe 3 të plagosur.

Po ashtu tërmet ka shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale në provincën Sichuan në jugperëndim të Kinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb