Një tërmet i fuqishëm është ndjerë mëngjesin e sotëm në Greqi. Goditja e tërmetit ndodhi në ishullin e Kretës pak minuta më parë dhe ishte e një magnitude 6.1 e shkallës Rihter.


Kreta është një ishull i destinuar për turizmin. Ndërkohë që deri tani nuk raportohet për viktima por autoritetet thonë se janë në gadishmëri. Ndërkaq lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në brigjet shqiptare.


Termeti Ne Greqi
Termeti Ne Greqi


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb