Një tërmet i ri me magnitudë 5.9 goditi brigjet e rajonit Maule në Kili, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC). Epiqendra e tërmetit ndodhet 59 kilometra në jugperëndim të qytetit dhe thellësia fokale llogaritet në 12 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: