Alaska është goditur nga një tërmet me magnitudë 7.0 që ka shkaktuar shumë dëme materiale.

Kjo familje ndodhej në shtëpi në momentin e lëkundjeve të forta, kur mobiljet dhe orenditë e shtëpisë filluan të lëviznin me forcë.
Babai merr në krah vajzën e tij nga segjolino dhe vrapon jashtë shtëpisë në më pak se një minutë.

Ndërsa mamaja e bebes vrapon dhe zbret shkallët pak sekonda më vonë.
Ndër të tjera në video dëgjohet zhurma e dritareve që thyhen dhe alarmi i makinës në rrugë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb