Ditët e fundit, në politikën shqiptare ka nisur një debat i ri, pas alarmit të dhënë nga Presidenti Ilir Meta se Ballkani do të tronditet nga një tërmet apokaliptik.

Referuar lëkundjeve të shumta në Korçë dhe Greqi, një pjesë i kanë dhënë të drejtë Presidentit Meta, ndërsa një pjesë tjetër thonë se ai ka dalë mbi shkencën, pasi tërmetet nuk mund të parashikohen.

Por, çfarë thoshte Nostradamusi në parashikimet e tij për vitin 2019? Në fakt, në një artikull të publikuar pak muaj më parë nga gazeta turke “Sabah”, flitej për parashikimet e frikshme të Nostradamusit, në të cilat thuhej se në 2019 do të ketë tërmete të fuqishme, që do të trondisin Mesdheun, duke shënuar vdekje e tmerre.

“Në vitin 2019 do të ketë tërmete të fuqishme që do të trondisin Mesdheun, duke shënuar vdekje e tmerre”, ishte parashikimi i Nostradamusit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: