TIRANË

Ambasada e Gjermanisë ka reaguar pas tërmeteve që prekën Shqipërinë fundjavën që lamë pas. Ambasada shprehet se shteti gjerman është në mbështetje  të plotë të popullit shqiptar, ndërsa shton se mendimet e tyre shkojnë për ata persona që kanë përjetuar frikë dhe dëme në banesat e tyre.

Ajo thekson se tërmeti i së shtunës nuk ka kursyer as godinën e ambasadës gjermane, ndësa ka publikuar edhe një foto ku shquhen të çarat në muret e saj.

“?? Tërmetet e fundjavës na tronditën gjithashtu ne dhe ambasadën tonë. ⚠️ Mendimet tona shkojnë tek gjithë shqiptaret dhe shqiptarët të cilët janë lënduar ose shtëpitë e të cilëve janë dëmtuar rëndë. Shpresojmë që të gjithë ta kalojnë shpejt këtë tronditje dhe pasojat e tij”-shkruan ambasada.

71540818 10156218332631353 415601191842480128 O
71540818 10156218332631353 415601191842480128 O

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb