Zëvendës ministri i Mbrojtjes Petro Koçi i ftuar në emisionin “Real Story” kishte një debat me ish-drejtorin e Emergjencave Shemsi Prençi.

Koçi tha se Ministria e Mbrojtjes ka punuar dhe se po bën inspektime të ndërtesave të shkatërruara, ndërsa tha se z. Prenci flet me kriticizëm, pasi ka ikur nga posti që mbante.

Petro Koçi: Inatet që ke lëvizur mos vazhdo..

Shemsi Prenci: Unë nuk servilosem. Unë merrem me ligjin për Emergjencën Civile.

Petro Koçi: Janë vënë në dizpozicion shtëpitë e pushimit dhe vendet publike.

Shemsi Prenci: Njerëzit kanë ikur nga shtëpia. Ku i ke…

Agron Hysenlliu: Kemi bërë vlerësime në Qafë Zezë.

Petro Koçi: Tani kthehesh te borxhet, ne po flasim për Qafë Zezën. Nuk janë bërë vlerësime më parë, jo për faj të Prencit.

Shemsi Prenci: Fondi rezervë i qeverisë është përdorur për pastrim plazhesh e për buzëkuqe e nuk përdoret për tërmetet. Ka pasur probleme në Gjirokastër me pallate dhe në Fier. Z. Prenci kur unë kam qenë polic, ti ke qenë mësues në Kala të Dodës.

Petro Koçi:  Jam krenar që kam qenë mësues.

Agron Hysenlliu: Ka dëmtime në Korcë, në tri rrethet.

Shemsi Prenci; Jo, Korcën ju e keni pasur.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb