Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.1 ballë  të shkallës Rihter ka tronditur Francën këtë të premte.

Mediet e huaja raportojnë se dridhjet janë ndjerë nga mijëra njerëz. Tërmeti ka rënë në orën 08:50, afër qytetit Bressuire.

Lëkundjet kanë qenë të forta, por fatmirësisht nuk raportohet për viktima, por vetëm për dëme materiale në ndërtesa.

15076744 7166519 Image A 22 1561107311950
15076744 7166519 Image A 22 1561107311950

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: