Një tërmet prej 6.4 ballë i shkallës Righter ka tronditur Filipinet.

Tërmeti ka rënë në qytetin e Mindanaos, me një thellësi prej 473 kilometra. Madhësia e tërmetit u regjistrua fillimisht për 6.3 të shkallës Righter.

Agjencia e Sizmologjisë në Filipine tha se për fat të mirë nuk ekziston ndonjë rrezik për ndonjë tsunami.

“Bazuar në të dhënat që ne disponojmë, nuk ka rrezik real për tsunami”, u tha nga agjencia.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb