TIRANE

Tirana u godit sot nga dy termete te cilat sipas raportimeve te para kane shkaktuar fatmiresisht vetem deme materiale. Lidhur me kete ka reaguar edhe Bashkia e Tiranes e cila ben te ditur se forcat e emergjces jane ne gatishmeri per te ndihmuar kedo qe ka nevoje. Ajo u bën thirrje qytetareve qe te kontaktojne pa hezitim emergjencat ne numrat e meposhtem te telefonit.

“Para pak minutash vendi u prek nga nje termet i forte. Raportimet e para tregojne per magnitude 5.8 balle me epiqender ne detin Adriatik.

Te gjitha ekipet e Emergjences se Bashkise se Tiranes ndodhen ne terren per te dhene ndihmen e pare per kedo qe ka nevoje.

Per cdo emergjence jBashkia ka vene ne dispozion numrat:
Policia e shtetit ☎ 129,
Policia Bashkiake ☎ 042419465, Zjarrfikesja ☎128,
Urgjenca ☎ 127”, shkruan Bashkia e Tiranes

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb