Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që vjen nga një qytetar në Kavajë, ku ky i fundit akuzon zyrtarë të bashkisë se po vjedhin magazinat me ndihma për banorët e prekur nga tërmeti.


Në mesazhin drejtuar Berishës, qytetari shkruan se palestra e shkollës 3 Dëshmoret është boshatisur komplet nga papërgjegjshmëria e Bashkisë.


DENONCIMI TEK BERISHA
Ne Kavaje zyrtaret e bashkise vjedhin te gjithe magazinen!
Lexoni lajmin e fundit per vjedhjen e ndihmave per ata qe kane humbur nga termeti kursimet dhe mundin e jetes tyre! Turp, njemije here turp o kriminele! sb


Kan ardhue nje sasi e madhe me ndihma ne qytetin e Kavajes.
Bashkia i ka magazinuar ne shkollen 3 Deshmoret dhe ka vene punojesit e saj për t’i ruajtur. Policine Bashkiake a kryepleqtë nuk e di.
Por sapo me informuan se te gjitha ndihmat jane vjedhur ne keto momente.
E gjithe palestra e shkolles 3 Deshmoret eshte boshatisur komplet nga papergjegjshmeria e Bashkise.
Nuk kam fjale, Zoti i vrafte keta halabake qe arrijnë te vjedhin edhe buken dhe ndihmat e njerezve ne kete situate te trishte.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb