Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 të shkallës rihter ka “shkundur” Turqi, vetëm pak minuta më parë, duke rikthyer panikun e tërmetit të pak javëve më parë me magnitudë 6.8 dhe që mori mbi 20 viktima.

Lajmi bëhet i ditur nga Qendra Evropiane e Tërmeteve, ndërsa deri më tani nuk ka njoftim për të lënduar apo nëse ka pasur dëme materiale.

Turqia u trondit para pak javësh nga një tërmet 6.8 i shkallës rihter dhe ka pasur paralajmërime nga qeveria që mund të preket nga një tërmet akoma më i fortë.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: